Uzman Diyetisyenlerimiz

Kişiye özel diyet programları ve beslenme eğitimleri için hemen randevu alabilirsin.

Online Diyetisyen Danışmanlığı Kimler İçin Uygundur?

İdeal kilonuza ulaşmak, bağışıklığınızı güçlendirmek, kronik hastalıklarınızla mücadele sürecinizde doğru beslenerek sağlıklı kalmak, çocuğunuzun büyüme ve gelişme sürecine destek olmak için beslenme danışmanlığı önemlidir.

  • Günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle yüz yüze danışmanlık almaya vakit bulamıyorsanız,
  • İş veya özel sebeplerle sık sık seyahat ediyor, bu nedenle zaman sorunu yaşıyorsanız,
  • Yoğun çalışıyor ve kalabalık bir şehirde yaşadığınız için trafikten hoşlanmıyorsanız,
  • Bulunduğunuz çevrede size güven veren danışmanlar bulamıyorsanız,
  • Kronik hastalık, engellilik durumu vs bulunduğunuz şartlar nedeniyle evden çıkamıyorsanız dilediğiniz adreste online beslenme danışmalığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Merak Edilen Konular

Online diyet uygulamasının yüz yüze diyetten tek farkı, kilo ölçümünü evde kendi tartınız ile yapıyor olmanızdır. Bunun dışındaki tüm süreçler tıpkı yüz yüze danışmanlık alır gibi ilerlemektedir.
Evde diyet yapmak zor bir süreç değildir ancak diyet bilinçli bir şekilde uzman kontrolünde yapılması gereken bir durumdur. Bu nedenle evden çıkmak istemiyorsanız online beslenme danışmanlığımız sizin için çok uygun bir uygulamadır.
Beslenme danışmanlığı sadece sağlık sorunları olan kişiler için değildir. Aslında, beslenme danışmanlığı genel sağlığını ve esenliğini iyileştirmek isteyen herkese fayda sağlayabilir. Bir beslenme danışmanı, beslenmenin önemini ve sağlığınızı nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca daha sağlıklı yiyecek seçimleri yapma, porsiyon kontrolü ve diğer sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri konusunda rehberlik sağlayabilirler. Peki, beslenme danışmanlığına kimin ihtiyacı var? Cevap, herkesin! Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının genel sağlık üzerinde büyük etki edeceğini bilmek herkes için önemlidir.
Bütün besin ögelerinden eşit olarak alınan bir beslenme listesi sağlıklı bireyler için uygundur. Ancak çeşitli beslenme sorunları ya da kronik hastalıkları olanlar için durum değişmektedir. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye geçişte bir beslenme uzmanından destek almak diyetinizi size en uygun şekilde yapabilmeniz için önemlidir.
1 günde tüketilebilecek besinler ve yemek öğünleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu aşamalar belirlenirken kişinin yeme alışkanlıkları, yaşam tarzı, tıbbi geçmişi ve hedefleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu da en sağlıklı şekilde bir beslenme diyet uzmanının kontrolünde karar verilmesi gereken bir süreçtir.
Yaşa göre sağlıklı beslenme listesi şeklinde bir tanımlama doğru olmaz. Çünkü diyet listeleri belirlenirken sadece kişinin yaşına bakılmamaktadır. Aynı zamanda yeme alışkanlıkları, yaşam tarzı, tıbbi geçmiş gibi özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle her yaştan bireyin kendine özgü bir beslenme diyet programı belirlemek için bir beslenme diyet uzmanından destek alması, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsenmesi açısından önem taşımaktadır.
Kilo verirken benimsenmesi gereken temel nokta, nasıl olursa olsun tartı üzerindeki rakamların düşmesi şeklinde değil, sağlıklı ve orantılı bir şekilde düşmesi şeklinde olmalıdır. Sağlıklı kilo vermek demek, kilo verirken vücudun tam iyilik halinin bozulmaması demektir. Bu da ancak kişinin ihtiyacı olan tüm besin ögelerini yeterli ve dengeli şekilde alması ile mümkün olabilmektedir. Bu nedenle, 1 haftada 5 kilo vermeyi düşünüyorsanız, bir beslenme ve diyet uzmanından destek alarak sizin için en sağlıklı yöntemi ve diyet programını seçebilirsiniz.
Zor kilo vermek bazen kişinin vücut yapısının bir özelliği olabilir. Ancak bazen altta yatan farklı nedenler olabilir. Böyle durumlarda altta yatan kilo vermeyi engelleyen sağlık sorunlarının tespit edilip çözümlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle kendinize en uygun diyet listesini bulmak istiyorsanız bir beslenme ve diyet uzmanından destek almalısınız.
Kilo almaya çalışmak da en az kilo vermek zor bir süreçtir. Bu süreçte kişiler genellikle karbonhidrat ağırlıklı sağlıksız beslenme şekillerini benimseyerek, kilo almak yerine sağlıklarına zarar verebilmektedir. Kilo alma problemi yaşayan bireylerin doğru ve dengeli bir beslenme tarzı ile ilerlemeleri için bir beslenme ve diyet uzmanından destek almaları önem arz etmektedir.
Sağlıklı ve dengeli bir beslenme tarzı benimsemek tamamen alışkanlık edinmekle alakalıdır. Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek de yine alışkanlıklarla ilgilidir. Bu nedenle kişiler sağlıklı, tüm besin ögelerini doğru ve dengeli tüketebileceği bir beslenme programını alışkanlık haline getirmelidir.
Önemli sağlık sorunları arasında yer alan iştahsızlık, beslenme bozukluklarına ve vücudun zayıf düşmesine yol açmaktadır. Farklı nedenlerle ortaya çıkabildiği gibi, çocukluktan yetişkinliğe her yaş grubunda görülebilmektedir. İştahsızlığın altında yatan nedenler patolojik olabileceği gibi psikolojik de olabilmektedir. Bu nedenle, iştahsızlığa neden olan sorunun ne olduğunun öğrenilebilmesi ve doğru tedavinin uygulanabilmesi için bir uzman desteğine başvurmak gerekir. İştahsızlık sorununda çeşitli iştah açıcı besinlere yönelmek problemi kısmen ortadan kaldırabilir. Ancak bunlar için de yine bir beslenme ve diyet uzmanına danışmak önemlidir.
Anoreksiya nervoza en şiddetli yeme bozukluklarından biridir. Anoreksiya nervozada bireyin durumuna göre oral beslenme, nazogastrik beslenme (burundan mideye bir tüp aracılığıyla ulaşım sağlanarak yapılan beslenme) veya total parenteral beslenme (bireyin günlük gereksinim miktarı kadar karbonhidratların, proteinlerin, lipitlerin, vitamin, mineral ve eser elementlerin damar yoluyla vücuda verilmesi) yapılabilmektedir.

Sizden Gelenler

Hizmet sonrasında danışanlarımızdan aldığımız
mutluluk verici mesajlar.

12 Mart

Doktor güler yüzlü samimi O

11 Mart

Eda Hanım’ı akademik geçmişine ve aldığı eğitimlere bakarak tercih etmiştim. Seanslarımız sonunda teorik bilgisi kadar, pratik bilgisinin ve deneyiminin de ne kadar iyi olduğunu anladım. Çok doğru bir tercih yapmışım. İyi ki bu süreci eda hanım ile başladık. Kendisine teşekkür ederim.

11 Mart

Özgüven eksikliği yaşayan ve kendini ifade etmekte problemleri olan oğlumuz için başvurduk. Seanslar boyunca fark edilir derecede gelişme kaydettik. Psikoloğumuz Eda Hanım her aşamada bizleri değerlendirdi ve süreci sağlıklı bir şekilde ilerlettik. Çocuklarla iletişim kurmakta gerçekten çok başarılı. Çok doğru bir tercihte bulunmuşuz çok memnunuz.

6 Mart

Diyetisyenimden çok memnunum.

6 Mart

Ceyda hanım her zamanki gibi harika. Verdiği yüksek motivasyon, diyet listeleri, engin bilgisi ve deneyimi ile gönlümüzü fethetmeye devam ediyor. Keşke daha önce tanısaydık kendisini. Boşuna zaman kaybetmişiz başka yerlerde, torunum da bende onu çok seviyoruz. İşinin hakkını fazlasıyla veriyor, çok teşekkür ederiz kendisine.

5 Mart

Kevser hanımın ilgili ve bilgili yaklaşımı…

4 Mart

Arzu Hanım beni hayata döndürdü, daha yolumuz var ama kendisine ne kadar teşekkür etsem az.

1 Mart

Doktorum Kübra hanıma çok teşekkür ederim.

1 Mart

Diyetisyen Ceyda hanıma ilgisinden dolayı teşekkür ederiz.

28 Şubat

Doktorumuzun yaklaşımı ilgi ve alakası mükemmel böyle bir doktorla çalıştığınız için şanslısınız.

26 Şubat

Güler yüzlü ve sevecen bir yaklaşımı ile kızım ve aileme iyi gelen doktor.
Kendisinin ilgi ve içtenliğinden dolayı teşekkür ederim.

22 Şubat

Gayet ilgili ve candan bir yaklaşım, samimi davranışlar, çözüme odaklı sözler, dalında uzman etkileyici, teşekkürler.

Bilgilendirici Konular

Sağlığınız açısından faydalı olabilecek bilgileri güncel
bloglarımızdan takip edebilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
Canlı Destek - İyi ki Sen
Merhaba,

Alanında uzman psikolog ve diyetisyenler ile online görüşme planlamak için danışman profil sayfalarındaki "Randevu Al" butonunu kullanabilirsiniz.

Whatsapp üzerinden İyi ki Sen canlı destek ekibimize ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.